22-10-2018

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA „POMOC LOGOPEDYCZNA”

Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy działania sieci „Pomoc logopedyczna”. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem mowy dzieci, a w szczególności nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z powiatu wielickiego. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla zainteresowanych tą siecią doskonalenia odbędzie się 5 listopada 2018r. (poniedziałek), o godz. 16.15, w auli Poradni. Przypominamy, że sieć współpracy i samokształcenia jest formą doskonalenia pracy stanowiącą uzupełnienie dotychczas stosowanych form takich jak: warsztaty, szkolenia.

Więcej

22-10-2018

22 października Światowym Dniem Osób Jąkających się

Jąkanie jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń mowy, trwale dotykającym około 1% populacji ludzkiej. Niemniej jednak około 5% ludzi jąkało się w dowolnym momencie swojego życia. Jąkanie potrafi skutecznie utrudniać życie. Jednak wcale nie musi tak być! Z myślą o dzieciach jąkających się w naszej Poradni ruszają grupowe zajęcia logopedyczne "W rytmie mowy". W przypadku zainteresowania nauczycieli, wychowawców i specjalistów tematem jąkania istnieje możliwość zorganizowania prelekcji w ramach sieci doskonalenia "Pomoc logopedyczna" lub też jeśli istniałaby taka potrzeba na terenie szkoły/przedszkola.

Więcej

16-10-2018

Trwa rekrutacja na zajęcia grupowe POMYSŁOWA GŁOWA

Pomysłowa głowa to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-6 lat. Ich głównym celem jest rozwijanie potencjału intelektualnego i twórczego dzieci.

Więcej

15-10-2018

Trwa rekrutacja na zajęcia grupowe MIASTECZKO

Zapraszamy na zajęcia terapeutyczne oparte o program „Miasteczko” .

Więcej

09-10-2018

Serdecznie zapraszamy Koordynatorów Współpracy z Poradnią na spotkanie w ramach Wspomagania Pracy Szkoły

Z radością oznajmiamy, że minął wrzesień i wracamy do spotkań z Państwem!

Więcej

09-10-2018

GODZINY PRACY PORADNI W DNIU 10.10.2018 R.

Szanowni Państwo - Klienci Poradni,

Więcej

28-09-2018

Październik miesiącem świadomości na temat mutyzmu wybiórczego

Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe dotyczące m.in. sfery komunikacji społecznej. W październiku, na terenie naszej Poradni rozpoczną się grupowe zajęcia psychologiczno-logopedyczne „Gadatki”, które są dedykowane dzieciom wrażliwym, nieśmiałym i/lub z mutyzmem wybiórczym w wieku 5-6 lat. Rozpoczną się po zebraniu grupy, najwcześniej 1 października 2018 r. Będą się odbywały w siedzibie Poradni w Wieliczce, w gabinecie nr 14, w każdy poniedziałek w godzinach 17.00-18.00. Zajęcia będą prowadzone w małej 4-6 osobowej grupie. Serdecznie zachęcamy do zapisów. Z kolei rodziców, nauczycieli i specjalistów szkolnych zapraszamy 19 października na prelekcję poświęconą mutyzmowi wybiórczemu w ramach projektu „W stronę dziecka”. Zarówno zajęcia dla dzieci, jak i prelekcję poprowadzą: psycholog, psychoterapeuta – Katarzyna Samborska i pedagog, logopeda – Marta Leńczuk.

Więcej

27-09-2018

Zakończono nabór na zajęcia "RAZEM MOŻNA WIĘCEJ" oraz "KoncentRAKI" i "KoncentRACZKI"

Więcej

1

2

3

4

5

6

  

STARSZE WPISY