13-09-2018

OD NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DO KREATYWNOŚCI - ZADANIE KOM08

Od ubiegłego roku nasza Poradnia z przyjemnością wspiera działalność Grupy Świat Uśmiechu – wspaniałych Rodziców i ich dzielnych Dzieci. Grupa jest bardzo aktywna, poszukuje sposobów stymulacji rozwoju i integracji Dzieci, jest inicjatorem i realizatorem wielu atrakcyjnych form wsparcia rozwoju Dzieciaków.
Aktualnie Pani Paulina, jedna z inicjatorek zorganizowania Grupy Świat Uśmiechu stara się pozyskać środki z puli Budżetu Obywatelskiego, na rozszerzenie działalności terapeutycznej i integracyjnej, mających na celu równanie szans na radosne dzieciństwo dla wszystkich Dzieci. Gorąco popieramy tę inicjatywę i prosimy Państwa o życzliwe dołączenie się do tego poparcia.
Niżej zamieszczamy prośbę Rodziców zrzeszonych w Grupie Świat Uśmiechu, których reprezentuje Pani Paulina Stopka.Szanowni Państwo.
W lutym 2017 roku zawiązała się i rozpoczęła swoją działalność grupa wsparcia ŚWIAT UŚMIECHU. Dzięki pomocy Powiatowej Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej możemy wspierać, działać i organizować comiesięczne zajęcia. Są one kierowane dla rodzin z dziećmi, których potrzeby integracyjne i społeczne wskazują na konieczność naszych wspólnych działań. Za nami spotkania z m.in. Integracji Sensorycznej, Dogoterapii, Logopedii czy zajęcia pedagogiczno-plastyczne. A co przed nami...? Chcielibyśmy zapewnić naszym dzieciakom jak najszersze wsparcie i poznanie mnóstwa możliwości terapeutycznych. Dlatego powstało zadanie do Budżetu Obywatelskiego na lata 2019-2020. Umieściliśmy tam nie tylko zajęcia terapeutyczne m.in. z alpakoterapii czy zajęć na basenie. Naszym celem jest integracja oraz wyrównanie szans dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi. Dlatego też w zadaniu do Budżetu zamieściliśmy takie działania jak imprezy integracyjne np. z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa czy alternatywnie imprezy dla osób z Autyzmem dostosowane do ich potrzeb i specyfiki reagowania na huczne imprezy. Dajmy szansę na integrację oraz poznanie schematów dotąd nam nie znanych. Dlatego prosimy Was bardzo - RODZICÓW, OPIEKUNÓW, DZIADKÓW, SĄSIADÓW, PRZYJACIÓŁ itd. zamieszkujących powiaty: wielicki, miechowski, proszowicki i krakowski (bez miasta Kraków), abyście wsparli nasze zadanie i zagłosowali. Można głosować w formie elektronicznej klikając na poniższy link:

http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

- zaznaczamy zadanie KOM08
OD NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI DO KREATYWNOŚCI
W sekretariacie Poradni od piątku, tj. 15.09. dostępne będą druki - jeśli ma ktoś ochotę oddać głos formie pisemnej. Prosimy o rozpowszechnianie naszej inicjatywy i wspieranie w działaniach - a celem jest tylko jedno ... uśmiech dziecka!

Serdecznie dziękuję.

Paulina Stopka


Zobacz także:

2011-06-10 - Jeziorko Dziecięcej Radości
2011-06-10 - Łąka dziecięcych marzeń
2011-06-13 - Jak zapobiegać nieprawidłowościom w rozwoju mowy?
2011-06-29 - Jak zapobiegać nieprawidłowościom w rozwoju mowy?
2011-07-05 - Wesołych, słonecznych wakacji
2011-08-16 - Uwierz w siebie, potrafisz!
 
Powrót