Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia
2019r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. OÅ›wiadczenie w sprawie dostÄ™pnoÅ›ci ma zastosowanie do strony internetowej.
Data publikacji strony internetowej: 01.09.2011r.
Data ostatniej aktualizacji: 29.03.2022r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawÄ… z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodnoÅ›ci lub wyÅ‚Ä…czeÅ„ wymienionych poniżej. Publikowane zdjÄ™cia nie posiadajÄ… opisu alternatywnego – nie sÄ… wykorzystywane do realizacji bieżących zadaÅ„. - zostaÅ‚y opublikowane przed 2018-09-23
Oświadczenie sporządzono dnia 31.01.2021r.
DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglÄ…darki.
UÅ‚atwienia na stronie poradnia-wieliczka.pl
Strony internetowa Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce posiadaja następujące ułatwienia:
- podwyższony kontrast (czarne tÅ‚o, żóÅ‚te litery)
- możliwość powiększenia wielkości liter na stronie
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostÄ™pnoÅ›ciÄ… strony internetowej prosimy o kontakt. OsobÄ… do kontaktu jest Pani Anna Kubas, e-mail dostepnosc@poradnia-wieliczka.pl
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 12 250 07 73.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystÄ…pienie z żądaniem zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoÅ› ich elementu. Można także żądać udostÄ™pnienia informacji za pomocÄ… alternatywnego sposobu dostÄ™pu, np. poprzez odczytanie niedostÄ™pnego cyfrowo dokumentu, autodeskrypcji, itp. żądanie powinno zawierać dane osoby zgÅ‚aszajÄ…cej żądanie, wskazanie o którÄ… zakÅ‚adkÄ™ lub aplikacjÄ™ mobilnÄ… chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli żądajÄ…cy zgÅ‚asza potrzebÄ™ otrzymania informacji za pomocÄ… alternatywnego sposobu dostÄ™pu, powinien także okreÅ›lić dogodny dla siebie sposób przedstawienia tej informacji. Poradnia powinna zrealizować żądanie najpóźniej do 7 dnia od dnia wystÄ…pienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Poradnia niezwÅ‚ocznie poinformuje o tym wnoszÄ…cego żądanie, kiedy realizacja żądania bÄ™dzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dÅ‚uższy niż 2 miesiÄ…ce od dnia zgÅ‚oszenia żądania.
Jeżeli zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej nie jest możliwe, Poradnia może zaproponować alternatywny sposób dostÄ™pu do informacji.
W przypadku, gdy Poradnia odmówi realizacji żądania zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci lub alternatywnego sposobu dostÄ™pu do informacji, wnoszÄ…cy żądanie może zÅ‚ożyć skargÄ™ w sprawie zapewnienia dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony cyfrowej. Po wyczerpaniu wskazanej procedury, można także zÅ‚ożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich .
Dostępność architektoniczna
Powiatowa Poradnia psychologiczno-Pedagogiczna usytuowana jest w wolnostojÄ…cym, dwukondygnacyjnym budynku. Do budynku prowadzÄ… dwuskrzydÅ‚owe drzwi wejÅ›ciowe. Przy wejÅ›ciu nie ma gÅ‚oÅ›ników naprowadzajÄ…cych dźwiÄ™kowo osoby niewidome i sÅ‚abowidzÄ…ce.
W budynku nie ma windy. Na poziomie parteru nie ma przeszkód architektonicznych do wejÅ›cia do Poradni lub wjechania wózkiem i poruszania siÄ™ – dotyczy poczekalni, sekretariaty, gabinetów specjalistów, toalety.
W budynku nie ma oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a ani oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych, nie można skorzystać z tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.
W budynku znajduje siÄ™ toaleta dla osób niepeÅ‚nosprawnych.
Na parkingu przed PoradniÄ… wyznaczono jedno miejsce dla osób niepeÅ‚nosprawnych.
Powrót