20-11-2018

Jak motywować dziecko do nauki?

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce zaprasza rodziców do udziału w wykładzie: "Jak motywować dziecko do nauki?"

Więcej

13-11-2018

VII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, objęte opieką logopedyczną do wzięcia udziału w VII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs odbędzie się 14 grudnia 2018 r. o godz.11.00 w auli Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce.

Więcej

10-11-2018

Świętujemy 100 - lecie odzyskania Niepodległości

W dniu 11.11.2018r. świętujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Więcej

06-11-2018

Wspomagamy Pracę Szkoły - spotkanie listopadowe

Szanowni Państwo, Koordynatorzy Współpracy z Poradnią oraz zainteresowani Nauczyciele,

Więcej

29-10-2018

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z uczniami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Więcej

24-10-2018

Rekrutacja na zajęcia "LOGORYTMIKA"

Zapraszamy na grupowe zajęcia z logorytmiki dzieci 4-5 letnie. To zajęcia, które mają na celu poprzez zabawę pomóc dzieciom poprawić wymowę. Polegają na rozwijaniu mowy oraz słuchu najmłodszych dzieci przy wykorzystaniu instrumentów, muzyki, piosenek i krótkich rymowanek. Jest to połączenie ćwiczeń logopedycznych z rytmicznymi i oczywiście dobrą zabawą. Dzięki zajęciom rodzice wzbogacą swoją wiedzę jak aktywnie i twórczo spędzać czas ze swoim dzieckiem.

Więcej

22-10-2018

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA „POMOC LOGOPEDYCZNA”

Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy działania sieci „Pomoc logopedyczna”. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem mowy dzieci, a w szczególności nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z powiatu wielickiego. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla zainteresowanych tą siecią doskonalenia odbędzie się 5 listopada 2018r. (poniedziałek), o godz. 16.15, w auli Poradni. Przypominamy, że sieć współpracy i samokształcenia jest formą doskonalenia pracy stanowiącą uzupełnienie dotychczas stosowanych form takich jak: warsztaty, szkolenia.

Więcej

22-10-2018

22 października Światowym Dniem Osób Jąkających się

Jąkanie jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń mowy, trwale dotykającym około 1% populacji ludzkiej. Niemniej jednak około 5% ludzi jąkało się w dowolnym momencie swojego życia. Jąkanie potrafi skutecznie utrudniać życie. Jednak wcale nie musi tak być! Z myślą o dzieciach jąkających się w naszej Poradni ruszają grupowe zajęcia logopedyczne "W rytmie mowy". W przypadku zainteresowania nauczycieli, wychowawców i specjalistów tematem jąkania istnieje możliwość zorganizowania prelekcji w ramach sieci doskonalenia "Pomoc logopedyczna" lub też jeśli istniałaby taka potrzeba na terenie szkoły/przedszkola.

Więcej

NOWSZE WPISY

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

  

STARSZE WPISY