28-09-2018

Październik miesiącem świadomości na temat mutyzmu wybiórczego

Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe dotyczące m.in. sfery komunikacji społecznej. W październiku, na terenie naszej Poradni rozpoczną się grupowe zajęcia psychologiczno-logopedyczne „Gadatki”, które są dedykowane dzieciom wrażliwym, nieśmiałym i/lub z mutyzmem wybiórczym w wieku 5-6 lat. Rozpoczną się po zebraniu grupy, najwcześniej 1 października 2018 r. Będą się odbywały w siedzibie Poradni w Wieliczce, w gabinecie nr 14, w każdy poniedziałek w godzinach 17.00-18.00. Zajęcia będą prowadzone w małej 4-6 osobowej grupie. Serdecznie zachęcamy do zapisów. Z kolei rodziców, nauczycieli i specjalistów szkolnych zapraszamy 19 października na prelekcję poświęconą mutyzmowi wybiórczemu w ramach projektu „W stronę dziecka”. Zarówno zajęcia dla dzieci, jak i prelekcję poprowadzą: psycholog, psychoterapeuta – Katarzyna Samborska i pedagog, logopeda – Marta Leńczuk.

Więcej

27-09-2018

Zakończono nabór na zajęcia "RAZEM MOŻNA WIĘCEJ" oraz "KoncentRAKI" i "KoncentRACZKI"

Więcej

27-09-2018

„ŁOWCY ODWAGI”

Serdecznie zapraszamy na zajęcia "ŁOWCY ODWAGI" dla dzieci nieśmiałych w wieku 4-6 lat. Zajęcia mają na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości i samooceny, rozwijanie pewności siebie, wspieranie rozwoju emocjonalnego i kompetencji społecznych.

Więcej

25-09-2018

Zapraszamy na zajęcia „Ruchowe rozwijanki” oparte na Metodzie Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne.

Zajęcia te dedykowane są dzieciom w wieku przedszkolnym 5 i 6 latkom, które są nieśmiałe, wycofane, mają problemy w kontaktach z rówieśnikami, być może mają również współwystępujące obniżone napięcie mięśniowe (mogą np. siedzieć niedbale, zwykle w pozycji „W”, często pracować manualnie z otwartymi ustami, nie przepadać w przedszkolu za zabawami ruchowymi, zajęciami plastycznymi, precyzyjnymi). Na zajęcia zapraszamy dzieci razem z rodzicem lub opiekunem.

Więcej

25-09-2018

Grupa terapeutyczna MIASTECZKO

Zapraszamy uczniów klas II – III szkoły podstawowej na grupę terapeutyczną, prowadzoną w oparciu o program „Miasteczko”. Zajęcia są skierowane do uczniów z trudnościami w adaptacji społecznej oraz funkcjonowaniu emocjonalnym.

Więcej

25-09-2018

Zapisy na zajęcia grupowe Gimnastyka Sensoryczna

Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem swojego dziecka w zajęciach grupowych stymulujących rozwój sensomotoryczny - Gimnastyka Sensoryczna- do zapisów na kolejną edycję zajęć.

Więcej

18-09-2018

Rozpoczynamy kolejny nabór na zajęcia grupowe „Sprytne Rączki”

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 6-letnich przejawiających trudności w zakresie sprawności manualnej i grafomotorycznej (obniżona sprawność ręki), rozwoju mowy, funkcji słuchowych.

Więcej

18-09-2018

Rozpoczynamy rekrutację na zajęcia MALI ŚMIAŁKOWIE

Są to zajęcia przeznaczone dla dzieci z klas I-III mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi,adaptacji do nowych i trudnych sytuacji oraz rozpoznawaniu, wyrażaniu i regulowaniu emocji.

Więcej

NOWSZE WPISY

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

  

STARSZE WPISY