19-01-2019

ORGANIZACJA POMOCY LOGOPEDYCZNEJ

W każdym roku przybywa dzieci potrzebujących wsparcia logopedycznego. Potwierdzają to między innymi wyniki badań przesiewowych, realizowanych przez logopedów Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce wśród dzieci realizujących roczne obowiązkowe wychowanie przedszkolne. W roku szkolnym 2018/2019 badaniem przesiewowym objęto 1158 dzieci 5 i 6-letnich. Wyniki badania wskazują, że 42 % potrzebuje pomocy logopedycznej.

Więcej

16-01-2019

"Jesteśmy z Ciebie dumni!" – warsztaty umiejętności rodzicielskich

Bardzo często dzieci miewają problemy w szkole – zarówno z nauką, jak i na polu relacji z rówieśnikami, przeżywają ogromny stres, zbyt emocjonalnie podchodzą do wielu spraw, mają różne lęki, nie radzą sobie z własnymi uczuciami. Z takimi kłopotami mierzy się wielu rodziców i większość z nich czuje się bezradna, a stosunki w rodzinie stają się coraz bardziej napięte. Z tych skomplikowanych sytuacji jest jednak wyjście…

Więcej

01-01-2019

W Pierwszym Dniu Nowego Roku życzymy Państwu, aby cały rok był czasem szczęścia, miłości oraz spokoju, by można było czerpać radość z każdego dnia!

Więcej

24-12-2018

Ciepłych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich naszych Podopiecznych, Dzieci i Młodzieży, a także Nauczycieli i Pracowników Szkół i Przeszkoli powiatu wielickiego życzą: Dyrekcja wraz z całym Zespołem Pracowników Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce.

Więcej

19-12-2018

Zajęcia integracyjne dla dzieci objętych w wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz ich rodziców

Dnia 13.12.2018r. kolejny raz w naszej Poradni odbyły się zajęcia integracyjne organizowane przez Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju

Więcej

19-12-2018

Wyniki konkursu recytatorskiego "Wierszyki łamiące języki"

Jak co roku, zgodnie z tradycją, nasza Poradnia została organizatorem konkursu recytatorskiego „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs ten powstał z myślą o dzieciach objętych terapią logopedyczną. Jego celem jest propagowanie poprawnej wymowy, a także budzenie zainteresowań literackich. Konkurs odbył się w auli naszej Poradni. Wszystkich zebranych Gości ciepło powitała Dyrektor Poradni Pani Maria Włodarz. Dzieci, jak zwykle bardzo solidnie przygotowały się do konkursu.

Więcej

14-12-2018

W grudniu zakończyły się spotkania grup KoncentRAKI i KoncentRACZKI

Zajęcia miały na celu m. in. wzmacnianie koncentracji uwagi, rozwijanie pamięci słuchowej i wzrokowej, ćwiczenie przetwarzania sekwencyjnego, uczenie organizacji czasu i miejsca pracy. Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie. Życzymy powodzenia! Rekrutacja na kolejną edycję zajęć rusza w styczniu.

Więcej

12-12-2018

Wspomagamy Pracę Szkoły

Wszystkich Państwa, Koordynatorów Współpracy z Poradnią, Nauczycieli i Specjalistów szkolnych i przedszkolnych zapraszamy na grudniowe spotkania w ramach Wspomagania Pracy Szkoły w terminach: 13.12, - czwartek o godz. 9.00 17.12. - poniedziałek o godz. 15.00. Do zobaczenia, Maria Włodarz, Sylwia Miotk-Sokołowska

Więcej

NOWSZE WPISY

1

2

3

4

5

6

7

8

  

STARSZE WPISY