04-07-2017

Zakończyła się druga edycja zajęć „Z odwagą ruszam w świat”

Zajęcia dedykowane były dzieciom nieśmiałym, mającym trudności z wypowiadaniem się na forum grupy. W dniu 28.06.2017r. odbyło się ostatnie spotkanie, w trakcie którego dzieci prezentowały swoje umiejętności przed rodzicami, dla których z ogromnym zaangażowaniem przygotowały zagadkę plastyczną. Brawo dla wszystkich rodziców, którzy sprostali rozwiązaniu zagadki i aktywnie włączyli się do naszej wspólnej zabawy.

Więcej

26-06-2017

Życzenia wakacyjne

Minął rok szkolny 2016/2017 wypełniony wieloma ważnymi wydarzeniami. Rozpoczęły się wakacje – czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Życzymy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i sympatykom naszej Poradni, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.

Więcej

22-06-2017

Zakończenie zajęć „W zgodzie z sobą i innymi”

W czerwcu zakończyły zajęcia dla dzieci nadpobudliwych pt.„W zgodzie z sobą i z innymi” prowadzonych przez p.Elwirę Lenartowicz i p.Patrycję Pieter. W dniu 14.06.2017. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom zajęć, a w dniu 21.06.2017r. miało miejsce spotkanie dla rodziców, podsumowujące efekty wspólnej pracy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za zaanngażowanie, radość i twórcze pomysły. Gratulujemy również rodzicom, którzy zaangażowali się równolegle w warsztaty dla rodziców prowadzone przez p. Sylwię Miotk.

Życzymy dzieciom i rodzicom udanych wakacji!

Więcej

19-06-2017

Konferencja - "Dziecko słabosłyszące w systemie edukacji"

Konferencja „Dziecko słabosłyszące w systemie edukacji” zgromadziła ponad 70 osób – głównie nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą słabosłyszącą w szkołach funkcjonujących na terenie powiatu wielickiego oraz grupę rodziców dzieci słabosłyszących. Miłym akcentem był udział w spotkaniu słabosłyszącej uczennicy Niepołomickiego Zespołu Szkół im. Ojca świętego Jana Pawła II.

Więcej

18-06-2017

Zakończenie zajęć "Bardzo Umuzykalnione Maluchy"

Na przełomie maja i czerwca zakończyła się druga edycja zajęć z muzykoterapii skierowanych do najmłodszych dzieci. Spotkania z cyklu "Bardzo Umuzykalnione Maluchy" przebiegały w miłej atmosferze. Za nami 12 godzin pełnych radości, dźwięków i muzyki. Na zakończenie rodzicie otrzymali w prezencie płytę z muzyką wykorzystywaną podczas zajęć, aby móc kontynuować zabawy w domu. Dziękuję za wytrwałe uczestniczenie i ogromne zaangażowanie i życzę dalszych sukcesów!

Więcej

09-06-2017

Zakończenie zajęć „KoncentRACZKI, KoncentRAKI”

We wtorek (6.06.2017 r.) odbyło się ostatnie spotkanie drugiej edycji zajęć „KoncentRACZKI, KoncentRAKI”.

Zajęcia miały na celu m. in. wzmacnianie koncentracji uwagi, rozwijanie pamięci słuchowej i wzrokowej, ćwiczenie przetwarzania sekwencyjnego, uczenie organizacji czasu i miejsca pracy.

Dwie grupy dzieci (młodsza i starsza) sumiennie pracowały przez cały semestr. We współpracę włączyli się również rodzice, którzy nie tylko uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez opiekunów grupy, ale również wykonywali z dziećmi dodatkowe zadania w domu.

Tak trzymać! :)

Więcej

08-06-2017

Podsumowanie pracy sieci „Ruch to zdrowie” w roku szkolnym 2016/2017

Pod koniec maja odbyło się ostatnie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Ruch to zdrowie - praca z dzieckiem z deficytami motorycznymi i sensorycznymi”. Była to okazja do podsumowania wszystkich tegorocznych aktywności oraz zaplanowania działań na przyszły rok szkolny. Dziękujemy za wszystkie sugestie i wskazówki. Przyszły rok szkolny zapowiada się bardzo pracowicie – planujemy zajęcia z zakresu terapii ręki czy też tworzenie wspólnej bazy ośrodków i terapeutów SI godnych polecenia.

Więcej

05-06-2017

ZAKOŃCZENIE I EDYCJI ZAJĘĆ „W RYTMIE MOWY”

1 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie grupowych zajęć logopedycznych „W rytmie mowy”.

W czasie cotygodniowych spotkań dzieci miały okazję nabywać i doskonalić płynność wypowiedzi przy zastosowaniu różnorodnych technik mówienia, ćwiczeń oddechowych, emisyjnych, relaksacyjnych, artykulacyjnych i słuchowych.

Dziękujemy za wspólne spędzony czas i życzymy udanych wakacji!

Więcej

1

2

3

4

5

6

  

STARSZE WPISY