23-04-2017

WIELKIE ŚWIĘTO KSIĄŻKI W NASZEJ PORADNI

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą  promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. Nasza Poradnia również przygotowała się do tego wydarzenia. Na przełomie marca i kwietnia Rodzice, którzy nas odwiedzili wypełniali ankiety dotyczące ciekawych książek i w ten sposób powstał Ranking Książek Polecanych.

Więcej

23-04-2017

SIEĆ DOSKONALENIA „POMOC LOGOPEDYCZNA”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach sieci doskonalenia „Pomoc logopedyczna” w dniu 18 maja, o godz. 16.15. Temat spotkania to „Zaburzenia artykulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

Więcej

19-04-2017

Kolejne spotkanie sieci doskonalenia „Ruch to zdrowie”

W najbliższy czwartek, tj. 20 kwietnia, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach sieci współpracy i samodoskonalenia „Ruch to zdrowie - praca z dzieckiem z deficytami motorycznymi i sensorycznymi”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00. W jego trakcie będą prezentowane propozycje w jaki sposób zorganizować polisensoryczne zajęcia plastyczne. Do zobaczenia !

Więcej

18-04-2017

Warsztaty „Rozwój przez zabawę”

Zapraszamy rodziców wraz ze swoimi dziećmi objętymi wczesnym wspomaganiem rozwoju, do zapisywania się u terapeutów, na warsztaty „Rozwój przez zabawę”. Pragniemy pokazać Państwu atrakcyjne i przyjemne formy aktywności, możliwe do wykorzystania w domu, w celu wzmacniania relacji rodzinnych i wszechstronnej stymulacji rozwoju Dziecka.

Więcej

12-04-2017

W stronę dziecka - "Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci ze spektrum autyzmu"

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wieliczce serdecznie zaprasza na nadzwyczajną prelekcję z cyklu „W stronę dziecka”, która zostanie wygłoszona w ramach Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Autyzmu:repliki zegarków

Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci ze spektrum autyzmu

Więcej

11-04-2017

Wesołych Świąt Wielkanocnych !!!

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego nastroju, serdecznych spotkań z najbliższymi oraz Wesołego Alleluja życzy Państwu Dyrekcja i Pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieliczce.

Więcej

11-04-2017

Rozpoczynamy nabór na zajęcia grupowe „Sprytne Rączki”.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 6-letnich przejawiających trudności w zakresie sprawności manualnej i grafomotorycznej (obniżona sprawność ręki), rozwoju mowy, funkcji słuchowych.

Więcej

06-04-2017

7 kwiecień - Światowy Dzień Zdrowia. Hasłem tegorocznego Dnia Zdrowia jest: „DEPRESJA – porozmawiajmy o niej”.

Depresja to powszechnie występujące zaburzenie psychiczne, które dotyka osoby w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i we wszystkich krajach. Ryzyko depresji wzrasta w sytuacji ubóstwa, bezrobocia, zdarzeń losowych czy rozpad związku, a także w przebiegu choroby fizycznej i problemów spowodowanych nadużywaniem alkoholu i przyjmowania narkotyków.

Więcej

NOWSZE WPISY

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

  

STARSZE WPISY