09-11-2017

Sieć doskonalenia „Ruch to zdrowie – praca z dzieckiem z deficytami motorycznymi i sensorycznymi”

Grzegorz ucieka na zajęciach do tylnego rzędu z niezadowoloną miną. Nie cierpi piosenki „Głowa, ramiona ...”. Zawsze mylą mu się części ciała i się tego wstydzi. Przed przerwą koncentruje się na wkładaniu kurtki, co ciągle jest dla niego trudnym zadaniem. Rękawiczki to zbyt wielki problem, wybiega więc na dwór z rękami w kieszeni.

Więcej

06-11-2017

Wspomagamy Pracę Szkoły

Szanowni Państwo, Zapraszamy na listopadowe spotkanie w ramach Wspomagania Pracy Szkoły.

Więcej

06-11-2017

Sieć współpracy i samokształcenia "Nauczyciele dzieci ze spektrum autyzmu"

Pragniemy uruchomić sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z uczniami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W czasie cyklicznych spotkań będziemy się wzajemnie wspierać, wymieniać doświadczenia i przykłady dobrych praktyk oraz doskonalić wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi.

Więcej

20-10-2017

Superwizja w szkołach i przedszkolach

Zakończono etap rejestracji szkół chcących pracować metodą superwizji. Wszystkim zarejestrowanym szkołom dziękujemy za zainteresowanie - mamy nadzieję, że metoda superwizji wzmocni w Państwa szkołach przekonanie, że w grupie siła i mądrość.

Więcej

20-10-2017

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA „POMOC LOGOPEDYCZNA”

Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy działania sieci „Pomoc logopedyczna”. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem mowy dzieci, a w szczególności nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z powiatu wielickiego. Spotkanie informacyjne-szkoleniowe dla zainteresowanych tą siecią doskonalenia odbędzie się 17 listopada 2017r. (piątek), o godz. 14.00 /po zebraniu chętnych. Przypominamy, że sieć współpracy i samokształcenia jest formą doskonalenia pracy stanowiącą uzupełnienie dotychczas stosowanych form takich jak: warsztaty, szkolenia.

Więcej

14-10-2017

Dzień Nauczyciela

Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia! Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy Wam za codzienny trud wkładany w rolę edukacyjną i wychowawczą i życzymy, aby Wasza postawa wciąż znajdowała uznanie uczniów i ich rodziców.

Więcej

13-10-2017

Piątek 13 października 2017 r. dniem pracy wewnętrznej Poradni

Informujemy Państwa - Klientów Poradni, że najbliższy piątek 13 października jest dniem pracy wewnętrznej Poradni.
Sekretariat w tym dniu będzie czynny od godziny 7 do 10.
Przepraszamy za utrudnienia

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce
Maria Włodarz

Więcej

12-10-2017

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdolności, dysleksja i podwójna wyjątkowość u dzieci i młodzieży. Wyzwania dla diagnozy i terapii”.

9 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdolności, dysleksja i podwójna wyjątkowość u dzieci i młodzieży. Wyzwania dla diagnozy i terapii”.

Więcej

NOWSZE WPISY

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

  

STARSZE WPISY