05-06-2017

ZAKOŃCZENIE I EDYCJI ZAJĘĆ „W RYTMIE MOWY”

1 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie grupowych zajęć logopedycznych „W rytmie mowy”.

W czasie cotygodniowych spotkań dzieci miały okazję nabywać i doskonalić płynność wypowiedzi przy zastosowaniu różnorodnych technik mówienia, ćwiczeń oddechowych, emisyjnych, relaksacyjnych, artykulacyjnych i słuchowych.

Dziękujemy za wspólne spędzony czas i życzymy udanych wakacji!

Więcej

01-06-2017

VII Małopolski Dzień Uczenia się

Motywem przewodnim tegorocznej edycji odbywającej się w dniach 8 - 10 czerwca jest hasło "Każdy może zrobić karierę".

W naszej Poradni zajęcia dotyczące uczenia się odbywają się w ciągu roku systematycznie. W ramach zajęć warsztatowych "Uczymy się uczyć" uczniowie mogą poznać: zasady efektywnego uczenia się, swój styl uczenia się, zasady planowania i organizacji nauki, oraz wziąć udział w mini treningu uważności.

Tym razem w ramach VII Małopolskiego Dnia Uczenia się warsztaty dedykujemy młodzieży z Gimnazjum w Golkowicach.

Więcej

25-05-2017

„POMOC LOGOPEDYCZNA” – PODSUMOWANIE TEGOROCZNYCH DZIAŁAŃ

Przed nami ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, w ramach którego odbędzie się m.in. warsztat pt. „Ruch w logopedii – logopedia w ruchu”. Serdecznie zapraszamy 9 czerwca, godz. 14.30. Warsztaty są połączeniem tańca, twórczego ruchu, różnorodnych form aktywności w atmosferze radosnej, wspólnej zabawy.

Więcej

25-05-2017

Zakończenie zajęć „Myślę i mówię na 5!” (MM5!)

22 maja zakończyły się zajęcia psychologiczno-logopedyczne dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy realizowane w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce. Celem zajęć było budowanie kompetencji językowych dzieci oraz wspieranie rozwoju zdolności poznawczych, funkcji percepcyjno-motorycznych oraz umiejętności społeczno-emocjonalnych.

Więcej

11-05-2017

Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie z cyklu Wspomagamy Pracę Szkoły.

Szanowni Państwo Nauczyciele / Koordynatorzy współpracy z poradnią,

Zapraszamy na spotkanie poświęcone dojrzałości szkolnej dziecka.

Do wyboru są:
- termin poranny, w czwartek dnia 11 maja 2017 o godz. 9.00
oraz
- termin popołudniowy, w poniedziałek dnia 15 maja 2017 o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy! Maria Włodarz Sylwia Miotk-Sokołowska

Więcej

29-04-2017

Podsumowanie warsztatów "Rozwój poprzez zabawę"

W czwartek (27.04.2017 r.) w naszej Poradni odbyły się grupowe warsztaty dla dzieci objętych terapią wczesnego wspomagania rozwoju oraz dla ich rodziców. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z zabaw ruchowych, sensorycznych, plastycznych i sensoplastycznych oraz logopedycznych.

Więcej

25-04-2017

Podsumowanie spotkania sieci „Ruch to zdrowie”

W zeszłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Ruch to zdrowie - praca z dzieckiem z deficytami motorycznymi i sensorycznymi”. W jego trakcie omawiano propozycje polisensorycznych zajęć plastycznych dla dzieci w różnym wieku.

Więcej

24-04-2017

Zabawa z małym dzieckiem z autyzmem

Serdecznie zapraszamy na warsztat, który jest spotkaniem otwartym, odbywającym się w ramach cyklu warsztatów dla rodziców. W czasie warsztatu pokażemy kolejne etapy nawiązywania kontaktu z dzieckiem przez zabawę, wraz z praktycznymi przykładami. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców małych dzieci z autyzmem, mile widziani są jednak także nauczyciele, terapeuci, opiekunowie i inne osoby zaangażowane w kontakt z małym dzieckiem ze spektrum autyzmu.

Więcej

NOWSZE WPISY

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

  

STARSZE WPISY