20-10-2017

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA „POMOC LOGOPEDYCZNA”

Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy działania sieci „Pomoc logopedyczna”. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wszystkich zainteresowanych rozwojem mowy dzieci, a w szczególności nauczycieli specjalistów oraz nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z powiatu wielickiego. Spotkanie informacyjne-szkoleniowe dla zainteresowanych tą siecią doskonalenia odbędzie się 17 listopada 2017r. (piątek), o godz. 14.00 /po zebraniu chętnych. Przypominamy, że sieć współpracy i samokształcenia jest formą doskonalenia pracy stanowiącą uzupełnienie dotychczas stosowanych form takich jak: warsztaty, szkolenia.

Więcej

14-10-2017

Dzień Nauczyciela

Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia! Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji z pracy. Dziękujemy Wam za codzienny trud wkładany w rolę edukacyjną i wychowawczą i życzymy, aby Wasza postawa wciąż znajdowała uznanie uczniów i ich rodziców.

Więcej

13-10-2017

Piątek 13 października 2017 r. dniem pracy wewnętrznej Poradni

Informujemy Państwa - Klientów Poradni, że najbliższy piątek 13 października jest dniem pracy wewnętrznej Poradni.
Sekretariat w tym dniu będzie czynny od godziny 7 do 10.
Przepraszamy za utrudnienia

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce
Maria Włodarz

Więcej

12-10-2017

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdolności, dysleksja i podwójna wyjątkowość u dzieci i młodzieży. Wyzwania dla diagnozy i terapii”.

9 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Zdolności, dysleksja i podwójna wyjątkowość u dzieci i młodzieży. Wyzwania dla diagnozy i terapii”.

Więcej

06-10-2017

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH – zajęcia grupowe dla dzieci ze spektrum autyzmu

Zapraszamy dzieci ze spektrum autyzmu z klas I – III oraz z klas IV – VII do udziału w grupowych zajęciach rozwijających umiejętności społeczne i komunikacyjne w kontakcie z grupą rówieśniczą.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest 8 listopada 2017 r. Zajęcia będą odbywały się w środy, o godzinie 18 i 19.

Więcej

06-10-2017

„Gadatki” - rekrutacja na grupowe zajęcia dla dzieci wrażliwych, nieśmiałych i/lub z mutyzmem wybiórczym

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach psychologiczno-logopedycznych „Gadatki”. Jest to cykl grupowych zajęć dla dzieci wrażliwych, nieśmiałych i/lub z mutyzmem wybiórczym. Są skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat. Rozpoczną się po zebraniu grupy, najwcześniej 16 października 2017 r. Będą się odbywały w siedzibie Poradni w Wieliczce, w gabinecie nr 14, w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-17.00. Zajęcia będą prowadzone w małej 4-6 osobowej grupie.

Więcej

05-10-2017

Zachęcamy szkoły do pracy metodą Superwizji

Superwizja jest metodą grupowego rozwiązywania problemów, z którą pracownicy poradni zapoznali się, współpracując z niemieckimi psychologami w ramach projektu Comenius Regio. Pracę tą metodą przedstawiamy szkołom od dwóch lat. W tym roku możemy wesprzeć pracując tą metodą kolejnych pięć szkół.

Więcej

05-10-2017

Kontynuacja Wspomagania Pracy Szkoły

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Koordynatorzy współpracy z poradnią, Nauczyciele! W nowy, wymagający rok szkolny ruszamy z dużą energią - i bardzo cieszymy się na spotkanie z Państwem!

Więcej

NOWSZE WPISY

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

  

STARSZE WPISY