25-11-2017

Chce MISIĘ czytać

25 listopada – Dzień Pluszowego Misia w Poradni, po raz drugi – pod hasłem Chce MISIĘ czytać! Z okazji Dnia Pluszowego Misia, w poniedziałek – 27 listopada 2018 r. w poczekalni Poradni pojawią się Misie, które wysłuchały już wiele bajek, ale ciągle im mało.

Dzieci odwiedzające tego dnia Poradnię zachęcamy do zabrania Pluszaka do domu. Każdy MIŚ oferuje coś miłego do przeczytania.

Czytajmy MISIOM, z MISIAMI i przy MISIACH!

Więcej

13-11-2017

Wspomagamy Pracę Szkoły - Warsztaty afazja

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli, którzy uczą dzieci ze zdiagnozowaną afazją.

Więcej

13-11-2017

W stronę dziecka - "Jak motywować dziecko do nauki?"

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce zaprasza na wykład: "Jak motywować dziecko do nauki?" Termin spotkania: 17.11.2017 r. godz. 16.00 - 18.00 Miejsce: Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce, Aula.

Więcej

10-11-2017

Zapraszamy na "Szkołę dla Rodziców"!

"Szkoła " skierowana jest do Rodziców i Wychowawców, którzy chcą lepiej zrozumieć dziecko, zapobiegać trudnościom, radzić sobie z problemami wychowawczymi, cieszyć się rodzicielstwem i własną kompetencją. Uczy budowania relacji w duchu dialogu.

Więcej

09-11-2017

Sieć doskonalenia „Ruch to zdrowie – praca z dzieckiem z deficytami motorycznymi i sensorycznymi”

Grzegorz ucieka na zajęciach do tylnego rzędu z niezadowoloną miną. Nie cierpi piosenki „Głowa, ramiona ...”. Zawsze mylą mu się części ciała i się tego wstydzi. Przed przerwą koncentruje się na wkładaniu kurtki, co ciągle jest dla niego trudnym zadaniem. Rękawiczki to zbyt wielki problem, wybiega więc na dwór z rękami w kieszeni.

Więcej

06-11-2017

Wspomagamy Pracę Szkoły

Szanowni Państwo, Zapraszamy na listopadowe spotkanie w ramach Wspomagania Pracy Szkoły.

Więcej

06-11-2017

Sieć współpracy i samokształcenia "Nauczyciele dzieci ze spektrum autyzmu"

Pragniemy uruchomić sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli pracujących z uczniami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W czasie cyklicznych spotkań będziemy się wzajemnie wspierać, wymieniać doświadczenia i przykłady dobrych praktyk oraz doskonalić wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi.

Więcej

20-10-2017

Superwizja w szkołach i przedszkolach

Zakończono etap rejestracji szkół chcących pracować metodą superwizji. Wszystkim zarejestrowanym szkołom dziękujemy za zainteresowanie - mamy nadzieję, że metoda superwizji wzmocni w Państwa szkołach przekonanie, że w grupie siła i mądrość.

Więcej

NOWSZE WPISY

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

  

STARSZE WPISY